Teploměr příložný DTTR


Teploměr DTTR je určen k měření teploty kovových potrubních rozvodů a kovových rozvodů ústředního topení. Teploměr umožňuje rychlou informaci o teplotě v kterémkoliv místě trubkových rozvodů otopných soustav bez nutnosti jejich narušení,a to pouhým přiložením k povrchu trubky. Tím výrazně snižuje náklady na provoz a údržbu.

Popis
Teploměr DTTR se skládá z tělesa, ve kterém je uložen číselník s ukazatelem a z kalíšku, ve kterém je uložen dvojkovový měřicí systém. Na zadní straně tělesa je natrvalo upevněna otočně uložená spona pro natlačení teploměru na potrubí rozměru Js 3/8" a 1/2" (menší - dělená) nebo rozměru 3/4" a 1". Otočné uložení spony umožňuje libovolné natočení teploměru.
Pro trubky rozměru Js 5/4", 6/4" a 2" je teploměr vybaven otočným držákem s tažnou válcovou pružinou, kterou je trubka opásána. I toto provedení umožňuje libovolné natočení teploměru. Každému rozměru trubky odpovídá hliníkový teplovodný kroužek, který je součástí dodávky teploměru, příp. je dodáván jako zvláštní příslušenství. Před umístěním teploměru na trubku je nutno teplovodný kroužek nasunout na čep v zadní části teploměru.

Technické údaje

Dělení stupnice °C
Měřicí rozsah °C Pro Js trubky Přesnost
po 1 °C 0 až +120 3/8", 1/2", 3/4", 1" při 20°C ±5°C
5/4", 6/4", 2" při 50°C ±3°C
při 80°C ±5°C

Náhradní díly
Lze objednat samostatně teplovodné kroužky.

Speciální:
- servisní sada - obsahuje 3 ks teploměrů se 7 ks teplovodných kroužků podle výše uvedené řady
- samostatný teploměr pro žádané rozměry trubky s možností objednání libovolného počtu teplovodných kroužků.